Kara Yolu ile Ulaşım:

Tatil için karayolunu tercih ettiyseniz Kekova’ya ulaşmak için şu yolları kullanabilirsiniz:
Eğer kendi özel aracınız ile seyahat ediyor ve Antalya üzerinden Kekovaya istikamet edicekseniz, Batı Antalya yani Kemere çıkan anayoldan hiçbir yere sapmadan direkt olarak Demre ilçesine geliceksiniz ve yine aynı ana yol üzerinden Demre’nin Kaş yönü çıkışından ilerleyip Sanayii sitesini gectikten 3 km sonra Kekova levhasını göreceksiniz ve oradan sola sapıp 18 km boyunca deniz kıyısına ininceye kadar devam edeceksiniz. İzmir – Muğla üzerinden geliyor iseniz Fethiye’ye ulaştıktan sonra Fethiye – Kaş yolunu kullanarak Kaşa varıcaksınız ve Kaş – Demre istikametinde yolunuza devam ederken 16. km’sinde Kekova levhasını gördüğünüz kavşaktan sağa sapıp yine deniz kıyısına ininceye dek 19 km gidiceksiniz.


Eğer otobüs ile seyahat ediyorsanız; size biletinizi direkt olarak en yakın otogar olan Kaşa almanızı tavsiye edebilirim. (Kaşada sadece Kamil Koç ve Pamukkale firmaları çalışmaktadır.) Fakat Kaş’tan Kekova’ya dolmuş olmadığı için kaş’ta taksi kiralamanız gerekecektir. Otobüs yolculuğunuzu Antalya otogar’a yaparsanız Antalya otogardan Kekova’ya hergün 14:30’da otobüs imkanı vardır. Antalya’dan Demre’ye ise her yarım saatte bir otobüs kalkmaktadır ve Demreden Kekovaya hergün 17:30 da otobüs imkanı vardır.

 
Hava Yolu ile Ulaşım:

Tatil için hava yoluyla ulaşımı tercih ettiyseniz Kekova’ya ulaşmak için tercihiniz Kekovaya neredeyse eşit uzaklıkta olan en yakın iki havaalanı Antalya ve Dalaman Hava Limanları olacaktır. Havaalanına indikten sonra ulaşımınızı isterseniz bir taksi, isterseniz Havaş servisleriyle otogara ulaşarak ve ilçeler arası otobüsleri kullanarak sağlayabilirsiniz yada yolculuğa çıkmadan önce yaptıracağınız bir transfer rezervasyonuyla dertsiz, telaşsız, rahat bir şekilde yolculuğunuzu noktalayıp tatil ve huzurun adresi Kekovaya ulaşabilirsiniz.

 
Yol Mesafeleri:

ANTALYA – DEMRE = 154 km
ANTALYA – KEKOVA = 174 km
DEMRE – KEKOVA = 20 km
KAŞ – KEKOVA = 34 km
ANTALYA HAVALİMANI – KEKOVA = 178 km
FETHİYE – KAŞ = 108 km
DALAMAN – KAŞ = 156 km
DALAMAN – KEKOVA = 186 km